poniedziałek, 7 października 2013

Buff UV High Protection

Na wstępie nadmienię że od kilku lat za sprawą forum NGT jestem fanem Buff'a. Do tej pory miałem lub mam Buff Storm, Buff NGT Edition, Buff Reversible oraz Buff UV Protection. Uzywam ich w pracy, w górach, na rowerze i na rybach.
Wspomniany model kupiłem na początku czerwca 2013 na trzy-tygodniowy wyjazd do Gruzji po zgubieniu wersji NGT.

Szukałem Buffa który zapewni mi ochronę przed promieniami UV i chłodem. Nie zawiodłem się, doskonale chroni przed promieniami słonecznymi, nie nagrzewa się i odprowadza pot. Używałem go podczas trekkingu po Kaukazie z 25kg plecakiem w 30-40 stopniowych upałach. Nigdy krople potu nie spływały mi na czoło lub szyję. Nigdy tez nie odczułem zgubnego operowania promieni słonecznych na moją łysą glacę.

Tunel przez cały okres użytkowania był suchy, to znaczy pot który odprowadzał był natychmiast transportowany na zewnątrz i odparowywany. Nie zauważyłem też zbytniego łapania zapachu potu, prałem go co kilka dni, jednak powodem była raczej chęć zachowania higieny niż szczególna potrzeba. Po upraniu schnie naprawdę błyskawicznie, najdłużej sechł mi w Ureki (ok. 2h) wisząc na poręczy, ale tam był klimat sub-tropikalny i nie było słońca.

Jeśli chodzi o ochronę przed chłodem to złożony na dwoje jako czapka sprawdza się bardzo dobrze. Nie używałem go w b.niskich temperaturach, ale tak do 5c. Dzięki swojej elastyczności wystarczająco ochrania karku i uszu nie powodując przy tym dyskomfortu uciskania tak jak np. Buff NGT czy Original.

Według mojej skromnej oceny wszystkie zastosowane technologie sprawdzają się wyśmienicie. I dopiero teraz czytając opis na stronie dystrybutora uświadamiam sobie że nigdy nie odczułem w nim uczucia gorąca.

Po 4 miesięcznym intensywnym użytkowaniu nie zauważam żadnych wad mechanicznych, przypadkowe pranie w 40c z odwirowaniem nie zmieniło właściwości tkaniny.
Plusy
Chroni przed promieniami słońca
Chroni przed chłodem
Chroni przed wiatrem
Odprowadza pot
Szybko schnie

Minusy
Nawet cena nim nie jest :) (69 PLN, czerwiec 2013)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz