wtorek, 15 kwietnia 2014

Buty Arpenaz 500 Quechua NovadryButy turystyczne niskie męskie Arpenaz 500 Novadry QUECHUA
Przeznaczenie: na regularne, jednodniowe wycieczki w średnio górzystym, zróżnicowanym terenie, w każdą pogodę.
Ochrona przy każdej pogodzie.
Ograniczenia w użytkowaniu
Nie nadają się na wyprawy wysokogórskie.
Informacje dotyczące przechowywania
Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieniowania UV.
Zalecenia dot. konserwacji
Nie prać w pralce. Czyścić wodą z mydłem za pomocą szczoteczki. Nie suszyć w suszarce automatycznej. Nie suszyć w pobliżu źródła ciepła.
. Geneza zakupu.
Buty kupiłem z przeznaczeniem bo poprzednie się rozpadły, bo poprzednie musiałem oddać Itp. Itd.
Tak naprawdę miały to być buciory robocze czyli na miasto, na wieś, na działkę, na ryby , na grzyby i wypady. Tak tez były użytkowane przez 3 lata praktycznie codziennie. Użytkowane były w każdych warunkach atmosferycznych oraz na budowach i w pyłach budowlanych. Nigdy mnie nie zawiodły, pomimo tego że od drugiego roku kiedy w czyszczeniu pyłów z tynku przestała wystarczać szczoteczka i woda były prane w pralce. Buty od pierwszego założenia na stopy lezą doskonale, nigdzie nie czułem ucisków czy dyskomfortu. Jedyne co to w czasie naprawdę dużych upałów odczuwałem że jest w nich po prostu za gorąco. Nawet w takich warunkach membrana Novadry spisywała się doskonale, stopy mi nie pływały ani w pocie ani w wodzie. Waga butów w chwili zakupu nie wzbudziła we mnie euforii. Były po prostu lekkie i sądziłem że tak jak inne tego typu produkty rozpadną się po ok. połowie sezonu lub szybciej. Ważę ok. 95kg, chód mam ciężki i rzadko trafiam obuwie które wytrzymuje dłużej niż 1/2 sezonu. Wliczam to w cenę i tyle. Z tego tez powodu staram się unikać zakupu butów powyżej 200 PLN bo i tak się rozpadną. Jak bardzo się myliłem widać po tej recenzji.
Quechua Arpenaz 500 producent określa jako na regularne, jednodniowe wycieczki w średnio górzystym, zróżnicowanym terenie i tak dokładnie jest. Sprawdziły się w każdych warunkach, podeszwa ESENSOLE jest wystarczająco sztywna aby zapewnić komfort na każdym podłożu. Osobnym tematem są skały na których bieżnik tego buta ze względu na głębokości i dość rzadki traktor po prostu nie jest w stanie nas stabilnie utrzymać.

Na wyróżnienie zasługują również oryginalne sznurowadła które nie przejawiają cech samo rozwiązywania się, oraz system sznurowania który w przeciwieństwie do innej "wiodącej marki" z USA, wytrzymuje bardzo dużo.

Do tej poru nie spotkałem trwalszego produktu.

Zdaje sobie sprawę że ta recenzja brzmi jak pean na ich cześć. Niestety lub stety nie jestem w stanie znaleźć żadnych znaczących minusów.
Podsumowanie

Uważam że stosunek jakości do ceny jest jednym z najwyższych. W cenie 199 ( teraz 149) nie kupiłbym lepszych butów o tak wszechstronnym dla mnie zastosowaniu. Dlatego tez dziś kupiłem kolejną parę i polecam je każdemu kto lubi aktywnie spędzać czas.
Po trzech latach buty wyglądają jak na zdjęciach, oprócz wytartych napiętków i pęknięć górnej części w najbardziej newralgicznych miejscach.

W skali 5 stopniowej buty oceniam :
trzymanie się podłoża na 4,5,
zdolność samooczyszczania podeszwy 4,5,
trzymanie stopy podczas zejść 4,5.
wytrzymałość podeszwy 5+

Uwaga: Kupiłem nowe ..i oddałem...to zupełnie inny but....nie polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz